Post views: counter

17 Şubat 2014 Pazartesi

Yol...Uzun yol gitmeyi severim ama , yalnızlığa, gidilecek yere ve gitme araçına göre deyişir. Uzun yol düşünmek için bol zamanın olmasıdır. Cam kenarına oturup, hayaleri müziklere sığdırmaktır. hayatın offline, düşlerin online olmasıdır. bir film gibi pencerede hisslerinin sahnelenmesidir. 

Yol güzeldir, ama ne zaman? 

Yüreyine yakın olan insanla birlikte yolculuk yaptığında. 
Sevdiyinle uzun yolun tadı başka olur, o anı, o saatleri yaşamak farklıdır ve tarif edilemez derecede zevklidir. Araba giderken kışın beyaz toprakların seyr edilerek geride kalması, çam ağaçlarının birer-birerkoşar gibi görünmeleri insana yolun güzelliyini anlatır. 
Boş toprakların yalnızlığı görünür bazen, bir de aksi yönde haraket eden araçların sesi duyulur. Her kes bir yerlere ulaşmak için hızla gitmekte. Elektrik direklerinin sırasını diğerine vermesidir bazen uzun yol. Sari sünbüllerin rüzgarda titreyişini görmektir. 

Düz yol rahattır, ama zevki yoktur, tıpkı sıradan bir hayat yaşar gibi. Ama dolanbac yollar daha güzeldir, hem arabayı kullanmak için daha çok emek darf edilir, hem de deyişiklik ve farklılık görünür, hayatı sıradan deyil de, acemi balığın ağlara dolanması gibi yaşamayı hatırlatır. uzun yolda hissler tedirginleşir, duygular artar. Hatıralar yeniden gözden geçer. Yol ne kadar uzun olursa düşünceler de bir o kadar kalabalık olur. hele bir de sevdiyinle bu yoldaysan her şey daha uyumlu olur. Çünki yolun zevkini yaşamak romantik, duygusal inanların tarzıdır.


Aysel Abdullazade 
17.02.2014

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Post Views Script by MBT -->