Post views: counter

7 Şubat 2014 Cuma

Olgun ve çocuk ruhlu kadın...!


Kadın dediyin bir başka olmalı. Eşini başka sevecek, ona diğer erkeklerden farklı olduğunu hiss etdirecek. Evine bağlı olacak bir kere, eşini, ailesini her kesin ötesinde mutlu etmeyi bilecek, sevmekte sınır tanımayacak. Kocasını sabahları sevgiyle uyandırıp, akşamları da mutlulukla uykuya daldıracak. 

Her gün farklı bir şeyler aramasında olmalı bir kadın, deyişiklikler yapmalı ve bunu sevgisiyle birleştirip eşine sunmalı. İlk önce zamanını doğru kullanmalı, sabah uyandımı güzel bir kahvaltı hazırlayacak eşine ve birlikte o kahvaltı yapılacak, akşamdan kocasının giyimlerini hazır edecek, kullanacağı parfümüne kadar önem göstermeli. Sevgisiyle kocasını uğurlayıp, evinde işlerini yönetmek için hazırlanacak. Eşini öyle severek ailesine bağlamalı ki, kocası işte olduğu vakit eve gitmek için saatleri sayacak.

Akşama kadar temizliyidi, yemeyidi bitirip kendine bir saat önemli bir zaman ayıracak. O zaman ki, kocasını karşılayacak. İlk defa eşi ile buluşur gibi hazırlanıp, süslenmeli. Güzel ve temiz kıyafetiyle eşinin çaldığı kapıyı açıb tıpkı küçük bir kız çocuğu gibi boynuna sarılıb hoşgeldin diyecek.

Erkek evine, kadınına gelmenin huzurunu yaşayacak. Sevdiyi kadına her gün sarılmanın bıkkınlığını deyil de, her akşam ilk defa uzun zamandır görmediyi sevdiyine kavuşur gibi sımsıkı sarılıp öpecek. Kapıdan eve girdiyi anda eşinin yorgunluğunu bu karşılama alacak. Güzel bir yemek sofrası arkasında lezzetli yemeklerin tadına vardıkça kadınının güzelliyinden her gün biraz daha çok aşık olacak erkek, içinden şükürler edecek. Kadın da bu memnuniyyetin mutluluğunu tadacak. 

Keyifli akşam sohbetleri, sıcak bir taze demli çay ortamında günün nasıl geçmesini anlatacak her ikisi. Sonra güzel bir film izlenecek beraber ve bitdikden sonra kısa bir özeti tartışılacak. Kocası kahvesiyle az bir süre daha televizyon izlerken kadın yarın için eşinin giyimini belirleyecek ve hazır yapacak. 

Ve günün sonunda bir-birine sevgi sözcükleri ile sarılıp uyuyan iki aşık.... Sanki yeniden bir-birilerine aşık olmuşlar gibi, sanki yıllardır evli olan bunlar deyilmiş gibi, sanki daha dün gibi sevgileri taze ve sıcakmış gibi ve o sıcaklık hiç soğumayacak gibi...

Aysel Abdullazadə 
04.02.2014

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Post Views Script by MBT -->